Povodom Mjeseca hrvatske knjige te uoči sutrašnjeg Međunarodnog dana svjesnosti o mucanju (22. listopada 2020.), podsjetimo se zajedno važnosti i višestruke koristi čitanja djeci od najranije dobi.
Kroz knjige i pripovijetke djeca u sigurnoj okolini uče o svijetu oko sebe, a pritom se potiče razvoj svih područja: uz značajne kognitivne i jezično-razvojne koristi, čitanje je snažan način povezivanja i stvaranja bliskosti između osobe koja čita i samog djeteta, a priče mogu poslužiti i kako bi se djecu pripremilo za neke velike promjene i olakšalo im nošenje s njima.
Naposljetku, brojna svjetska istraživanja su pokazala da djeca su koja su „literarno obogaćivana” od najranije dobi uspješnija u školi, lakše uče slova i usvajaju samu vještinu čitanja.
Podržite i vi hrvatske knjige i čitajte s djecom već danas!
Pozivamo vas i da se pridružite sutrašnjem online predavanju povodom Međunarodnog dana svjesnosti o mucanju „Pustolovina riječi: otpornost i promjene” u organizaciji Odsjeka za logopediju Edukacijsko-rehabilitacijskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Hrvatskog logopedskog društva i Klinike za dječje bolesti Zagreb: https://www.erf.unizg.hr/hr/